W Chełmie akcja „Sprzątanie świata” zakończy się Piknikiem Ekologicznym, a tam każdy uczestnik, który aktywnie wspiera ekologię i promuje zdrowy tryb życia, będzie mógł bezpłatnie wystawić stoisko.

Sprzątanie świata wraz piknikiem

Przez trzy dni, od 4 do 6 października, wolontariusze w ramach akcji „Sprzątanie świata” będą robić generalne porządki w Chełmie. Cała akcja zakończy się Piknikiem Ekologicznym, który odbędzie się 7 października przy Chełmskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie w godzinach 13-15.

Akcja #sadziMY

Zanim rozpoczniemy sprzątanie Chełma, możemy w inny sposób wspomóc naszą planetę. 29 i 30 września będzie trwać akcja sadzenia drzew, które promowane jest przez parę prezydencką i w piątek również oni zasadzą drzewa. W te dwa dni nadleśnictwa w Polsce będą rozdawać darmowe sadzonki drzew i krzewów. Chełmskie nadleśnictwo znajduje się przy ulicy Hrubieszowskiej, a po sadzonki można zgłaszać się w godzinach 09-15.

10 października obchodzi się Święto Drzewa i w tym dniu również promowane jest sadzenie drzew. Drzewa odgrywają bardzo ważną rolę w życiu na Ziemi, więc tym bardziej zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.